Z cyklu: zrób sobie grę - BANG

Gra BANG jest super pomysłem na powtórzenie słownictwa na zajęciach. Zrobiona raz może służyć cały rok szkolny, a pewnie i więcej. Jedyne co wymaga dorobienia to karteczki ze słówkami. Ale zacznijmy od początku.

Potrzebne będzie:

*średniej wielkości pudełko

*kolorowe kartki do ozdobienia pudełka

*nożyczki, klej, taśma

*karteczki (najlepiej z papieru technicznego, bo dłużej wytrzymają) do zapisania słówek

Jak to zrobić:

Należy wpierw wyciać dziurę w pudełku, tak aby się zmieściła ręka. Następnie, ozdobić i okleić pudełko według własnych upodobań. Na karteczkach z papieru technicznego napisać słowa, które chcemy powtórzyć oraz słowa BANG. Ilość BANG zależy od was. U mnie jest to śrenio 5 BANG na 25 słówek. Im więcej BANG tym gra jest bardziej emocjonująca.
Ilość graczy: Cała grupa

Ilość rund: ustala nauczyciel (co najmniej 2)

Zasady gry:

Uczniowie (po kolei) losują karteczkę (najlepiej z zamkniętymi oczami) i odpowiadają na pytanie, podają synomim czy pokazują/wyjaśniają co słowo oznacza. Jeśli odpowiedzą poprawnie zatrzymują karteczkę. Muszą uzbierać ich jak najwięcej. Jeśli trafią na karteczkę BANG muszą wrzucić wszystkie uzbierane karteczki ze słówkami z powrotem do pudełka.

Ja wybrałam powtórzenie godzin! Zbieram też karteczki ze wszystkich powtórzeń, co później będzie bardzo pomocne przy powtórzeniu półrocznym i całorocznym.


Bawcie się dobrze!!!